03 December 2022
Remont Domu Parafialnego PDF Print E-mail
Written by ks. Proboszcz   

Remont Domu Parafialnego

Remont na bieżąco – informacje z 22 grudnia:

I znowu nadrabiam ponad 3-miesięczne zaległości informacyjne. W tym czasie na ocieplony budynek został nałożony puc. Z wiosną dodamy kolor. Parter jest już oddany do użytku. W salkach pojawiły się meble, aneks kuchenny dla spotykających się wspólnot. Budynek jest ogrzewany dwufunkcyjnym piecem na groszek węglowy i drzewo. Doskonałą okazją do sprawdzenia tego jak wszystko funkcjonuje był kiermasz świąteczny organizowany przez naszą szkołę. Salki zdały egzamin, co wielu może potwierdzić.

Gotowe jest już mieszkanie dla księdza Wikariusza, trwa wykańczanie następnego. Sporo pracy jest jeszcze na poddaszu – na dzisiaj zmagamy się z jego ocieplaniem. Resztę możecie zobaczyć na zdjęciach…

Wszystkim, którzy czując ciężar remontu, włączają się na różne sposoby w jego realizację serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom na cele remontu i przychodzącym pomóc w pracach.

 


 

 


Remont na bieżąco – informacje z 31 sierpnia:

 

Trochę się zaniedbałem z podawaniem informacji z naszej budowy. Nadrabiam więc. W ciągu półtora miesiąca prace bardzo posunęły się do przodu. Cały budynek jest już ocieplony i prawie wszystkie ściany są zagruntowane. Pojawiły się zewnętrzne i wewnętrzne parapety. Parter, gdzie będą salki duszpasterskie i kancelaria parafialna  jest prawie gotowy -  kończymy kładzenie płytek, jeszcze ostatnie malowanie i czekamy na zamówione drzwi i szafki. Na pierwszym piętrze, które będzie mieszkalne, zakończyło się tynkowanie, część wylewek. Na poddaszu zaś jest jeszcze trochę do zrobienia.

 


 


Remont na bieżąco – informacje z 12 lipca:

 

W minionych dwóch tygodniach sporo się działo na naszej budowie. Cały budynek został okopany, odwodniony, fundament izolowany i zabezpieczony. Odprowadzono również wodę opadową z rynien. Prawie że zakończono montaż okien.  Rozpoczęło się ocieplanie całego budynku styropianem. Wewnątrz wszystkie sale na parterze są  już wytynkowane, położona izolacja, ocieplenie i wylewki. Nadal pracują elektrycy i hydraulicy.

 


 

 


 


Remont na bieżąco – informacje z 15 czerwca:

Prace posuwają się do przodu w dobrym tempie. Chociaż co chwilę padało, lub straszyło deszczem, udało się pokryć cały dach dachówką „Marsylką”. Wygląda pięknie. Kończy się montaż okien i obróbka murarska wokół nich. Pracują hydraulicy przy instalacji wodno – kanalizacyjnej i grzewczej. Pracę rozpoczęli również elektrycy przy wymianie całej instalacji elektrycznej. Jedna z dawnych  sal katechetycznych  znacznie się powiększyła o dobudowaną część. Sporo już za nami, ale  jeszcze wiele przed nami. Wchodzimy w kolejny tydzień ufni w Bożą pomoc, a  Ofiarodawcom i pomagającym w pracy z wdzięcznością mówimy tradycyjne Bóg zapłać.


 


Remont na bieżąco – informacje z 7 czerwca:

Prace idą w dobrym tempie. Na parterze w dawnych salach katechetycznych trzeba było skuć znaczną część tynków, ze względu na zawilgocenie i zagrzybienie. Wykute są również posadzki, by pod nowe można założyć izolację i ocieplenie. Zostały wybite dodatkowe otwory pod okna, by doświetlić pomieszczenia, jedna z sal zostanie również powiększona o dobudowaną część. Stoją już nowe szczyty, kominy, a na założonej więźbie dachowej rozpoczęliśmy kładzenie dachówki. Trwa również wymiana wszystkich okien na nowe plastikowe.

 


 

 


Od 8 kwietnia prowadzimy gruntowny remont Domu Parafialnego. Wielu z Was pamięta go jako miejsce nauczania religii, gdy katechizowano przy parafiach. Niektórzy, korzystali z niego również w ramach zajęć szklonych, gdyż w pewnym okresie niektóre klasy Szkoły Podstawowej nr 6 miały tutaj swoje zajęcia. Dla wszystkich służył i wciąż służy jako miejsce spotkań różnego rodzaju grup duszpasterskich, od dzieci poczynając, a na dorosłych kończąc: Schola, Oaza, Ministranci i Lektorzy, Grupa Studiująca Teksty Bł. Jana Pawła II, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Bractwo Szkaplerza Świętego, Chór Parafialny. Tutaj również odbywa się przygotowanie rodziców i dzieci do I Komunii Świętej, młodzieży gimnazjalnej do Bierzmowania. W domu tym  toczy się więc życie duszpasterskie naszej Parafii. Na pierwszym piętrze przez całe lata mieszkali księża wikariusze.

 

Wszystko ma swój czas. Okres „świetności” budynek ten ma już za sobą. Wymaga kapitalnego remontu, by dostosować go do obecnych czasów, by jeszcze lepiej służył dla różnych form duszpasterstwa i dla celów mieszkalnych. Skala remontu jest spora i  dobrze oddają go słowa „remont kapitalny” i zamieszczone zdjęcia. Patrząc od strony materialnej, jest to przedsięwzięcie o wiele większe, aniżeli nasze nowe organy na kościelnym chórze.

To nasza wspólna sprawa. Liczę więc na zaangażowanie wszystkich Parafian i z góry dziękuję za wszelkie jego przejawy. Są prace, które jeszcze na tym etapie możemy wykonać sami – chętnych zapraszam każdego dnia (przy sprzyjającej pogodzie) w dogodnej porze. Ofiary na ten cel zbieramy w kościele w pierwsze niedziele miesiąca; można je również wpłacać na konto parafii: Bank Spółdzielczy w Chrzanowie Nr Rachunku: 47 8444 0008 0000 0077 4956 0001.  Przede wszystkim jednak ogarnijmy to dzieło naszą modlitwą, bo „jeśli domu Pan nie zbuduje, daremnie się trudzą, ci, którzy go wznoszą”.


 

 
Liturgia

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela i święta:
6:45, 8:00, 9:30,
11:00, 12:30, 17:30

Dni powszednie:
7:00; 18:00

MSZA WOTYWNA O DUCHU ŚWIĘTYM:
poniedziałek,
5 grudnia,
godz. 7:00

Liturgia Słowa na dziś