21 lipca 2019
Ogłoszenia parafialne - 21.07.2019 PDF Drukuj Email

 

16. Niedziela Zwykła -  21.07.2019 r.
   
 

 

  

1. Nieszpory niedzielne o g.17.00 

2. Kalendarz liturgiczny: 

Poniedziałek:  święto św. Marii Magdaleny
Wtorek:  święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy 
Środa:  wspomnienie św. Kingi, dziewicy 

Czwartek:  święto św. Jakuba, Apostoła
W tym dniu kierowcy czczą swego patrona św. Krzysztofa - błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy Świętej o g. 7.
Jest to dzień imienin Księdza Proboszcza, którego powierzamy wstawiennictwu Świętego Krzysztofa życząc błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask. 
W przededniu imienin, tj. w środę 24.07 o godz. 18:00 msza święta w intencji solenizanta.

MIVA Polska organizuje po raz kolejny akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy. W czwartek przy poświęceniu pojazdów lub w przyszłą niedzielę do puszek można złożyć ofiarę jako podziękowanie za szczęśliwą jazdę a zebrane środki posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy

Piątek:  wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP 

3. Zbliża się XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę  w dniach od 6 do 11 sierpnia – Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski zwraca się do nas ze słowami zaproszenia: (tekst na zakończenie ogłoszeń) 

4. Bóg zapłać Różom Różańcowym naszej parafii za złożone  w pierwszym półroczu 2019 roku ofiary i wpłatę „DARU SERCA” na misje w wysokości 583 zł 

5. W środę, 24 lipca, będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt zostanie zabrany o g. 11.30 z parkingu przy kościele a pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wyprawki szkolne dla dzieci w Kamerunie 

6. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” dowiemy się jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie oraz przeczytamy o Lewoczy czyli najważniejszym sanktuarium maryjnym na Słowacji 

 

Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Teresę Rozbicką ( l. 49 )  

Pogrzeb w naszym kościele w poniedziałek o g. 14.00 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie

 

 

Ukochani Archidiecezjanie!

Wakacje to czas dany człowiekowi przez Boga po to, aby zregenerował on wyczerpany pracą organizm, aby zebrał myśli i dał chwile wytchnienia swojemu umysłowi. Wielu z Was wyruszy w świat, aby poznawać i odkrywać miejsca i krajobrazy, które będą dosłownie zapierać dech w piersiach, pozostaną na długo w pamięci i które pomogą doświadczyć, jak wielki jest Pan Bóg – Stwórca świata.

Ze swej strony zapraszam wszystkich Was do wzięcia udziału w tegorocznej 39. Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Wyruszmy wspólnie na szlak, aby przez wędrówkę po polskiej ziemi dziękować Panu Bogu za to, że cały czas troszczy się o każdego z nas. Dzięki codziennemu ubogacaniu samego siebie przez nowe doświadczenia, pogłębianiu treści naszej wiary oraz otwieraniu się na drugiego człowieka stajemy się autentycznymi świadkami naszej wiary. Celem naszego pielgrzymowania będzie Jasnogórska Kaplica z cudownym obrazem Matki Bożej – Królowej naszej Ojczyzny. Przez ręce naszej Matki polecać będziemy wszystkie intencje osób pielgrzymujących do Jej stóp oraz intencje tych, którzy będą duchowo łączyć się z pątnikami.

W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. To Duch Święty, który działa w Kościele umacnia wszystko to, co dobre w naszych sercach, abyśmy dając dobro z siebie, zawsze otrzymywali stokroć więcej. Tak działa Pan Bóg, który jest hojny, łaskawy i bogaty w miłosierdzie. Osoba Ducha Świętego, szczególnie nam bliska przez hasło tegorocznej pielgrzymki, została uwypuklona przez św. Jana Pawła II, który przed czterdziestu laty, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny tak wołał podczas homilii wygłoszonej w trakcie Mszy św. sprawowanej na ówczesnym placu Zwycięstwa: „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z Wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Niech czas wędrówki do duchowej stolicy naszej Ojczyzny ubogaci Was samych i całą naszą Archidiecezję – duchowymi darami i łaskami płynącymi od Pana Boga, który nieustannie czuwa i umacnia swój lud.

Na cały trud pielgrzymowania z serca błogosławię

                                                                                                                                                        + Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

zobacz galerię piknikową

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poprawiony: sobota, 20 lipca 2019 22:42
 
foto088.jpg
Liturgia

Niedziela i święta:
6:45, 8:00, 9:30,
11:00, 12:30, 17:30

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Liturgia Słowa na dziś

Intencje mszalne

Najbliższe intencje
niedziela - 21 Lip g.06:45
+ Cecylia Bandurska – od córki z mężem
niedziela - 21 Lip g.08:00
O bł. Boże, opiekę Matki Bożej, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Marii w r. urodzin
niedziela - 21 Lip g.09:30
Za Organizatorów, Sponsorów i Darczyńców 9. Pikniku Świętojańskiego
niedziela - 21 Lip g.12:30
+ Władysław Korzeniowski – od syna z rodziną
niedziela - 21 Lip g.17:30
+ Tadeusz Kadłuczka – od córki
poniedziałek - 22 Lip g.18:00
+ Ryszard Oszczygieł – od rodziny Oracz
wtorek - 23 Lip g.07:00
+ Fryderyk Łatka – od mieszkańców ul. Modrzewiowej
środa - 24 Lip g.18:00
O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Krzysztofa oraz o potrzebne łaski dla ks. proboszcza w dniu imienin
Aktualnie On-line
Naszą witrynę przegląda teraz 185 gości