14 października 2019
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

28 NIEDZIELA  ZWYKŁA  - 13 października 2019r.

XIX Dzień Papieski  "Wstańcie, chodźmy!"

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”
Zbiórką do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin
Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o g. 17.00 a w tygodniu codziennie o g. 17.30

2. Jutro przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – polecamy modlitwie wszystkich Nauczycieli i Pracowników szkół życząc im Bożej opieki i pomocy w ważnym i trudnym dziele kształtowania młodego pokolenia a w życiu osobistym zdrowia, zadowolenia i uśmiechu oraz wszelkiej pomyślności
Wszystkich nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej nr 6 i Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chrzanowie, emerytowanych nauczycieli oraz nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii zapraszamy na jutrzejszą Mszę Świętą o g. 18.00 w ich intencjach a po Eucharystii do wspólnego świętowania przy stole na plebanii

3. W najbliższy wtorek Klub Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na g. 17.30 do naszej świątyni parafialnej na Różaniec z bł. Marcinem
Celem akcji jest przypomnienie nam osoby naszego Błogosławionego Rodaka i propagowanie Jego kultu w parafiach chrzanowskich oraz tych, które zostały wydzielone z naszej kościeleckiej parafii ( podobne nabożeństwo będzie miało miejsce w Pogorzycach, Balinie, Luszowicach i parafiach w Chrzanowie )

4. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła
Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych
Środa: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym
Czwartek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Piątek: święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia                                                                                                                                  Lekarzom i Pracownikom służby zdrowia życzymy obfitości Bożych darów w ich trosce o ludzi chorych i w życiu osobistym
Trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie połączone z nabożeństwem różańcowym

5. Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w kancelarii w ciągu tygodnia a w zakrystii przed Nabożeństwem Różańcowym i po Mszach Świętych

6. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami i dziadkami do udziału w już V Chrzanowskim Korowodzie Świętych– Święty Zwycięża w niedzielę 27 października
Rozpoczniemy w kościele Matki Bożej Różańcowej o g. 16.40 programem słowno-muzycznym i Mszą Świętą o g. 17.00 a następnie przejdziemy do naszego kościoła niosąc relikwie
Zachęcamy do przebrania się za świętych i błogosławionych oraz do odważnego przejścia w korowodzie ulicami Chrzanowa

7. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” odpowiedź na pytanie jakie podatki płacą duchowni i instytucje kościelne ponieważ wbrew zarzutom, że Kościół w Polsce nie płaci podatków jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym księża płacą podatki od ofiar za posługi religijne
Do nabycia w cenie 7zł kalendarz na 2020 rok, który w 100r. urodzin Karola Wojtyły przeżywać będziemy jako Rok Jana Pawła II

 

 

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 11:01
 
Liturgia

Niedziela i święta:
6:45, 8:00, 9:30,
11:00, 12:30, 17:30

Dni powszednie:
7:00, 18:00

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:
Dni powszednie:
godz. 17.30
Niedziela:
godz. 17.00
 
MSZA WOTYWNA O DUCHU ŚWIĘTYM:
poniedziałek,
4 listopada,
godz. 18.00

Liturgia Słowa na dziś